قیمت پشم سنگ و عوامل موثر بر قیمت آن

دسته بندی ها

Table of Contents

برچسب ها
    آدرس ایمیل وارد شده معتبر نیست
تماس با ما
قیمت پشم سنگ برای کف ساختمان

Table of Contents

پشم سنگ از ذوب کردن سنگ های آذرین تولید می شود، این عایق دارای انواع متفاوتی است. هر یک از این نوع ها در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. اما به طور کلی از پشم سنگ برای عایق کاری صوتی و حرارتی استفاده می شود. ما در ادامه قصد داریم، مطالبی درباره قیمت پشم سنگ (Stone wool price) و عوامل موثر در آن بیان کنیم. در ادامه همراه ما باشید:

معرفی پشم سنگ

بهتر است پیش از بیان قیمت پشم سنگ، آن را به شما معرفی کنیم، تا با آن آشنا شوید. پشم سنگ یک نوع عایق است که از سنگ آذرین بازالت ساخته می شود. این عایق می تواند دما را در بازه 30- درجه تا 750+ درجه سانتی گراد تحمل کند و ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی دارد. به همین دلیل است که عایق پشم سنگ ، می تواند موجب کاهش انتقال گرما به محیط بیرون شود.

می توان با استفاده از این عایق، در هزینه ها و مصرف انرژی صرفه جویی کرد. از طرفی دیگر پشم سنگ نوعی عایق است که مانند دیگر محصولات عوارض زیست محیطی ندارد. به همین دلیل است که استفاده از پشم سنگ در عایق کاری بسیار مهم تلقی می شود. اما هزینه پشم سنگ برای مصرف کنندگان آن حائز اهمیت است. در ادامه این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

معرفی پشم سنگ

عوامل موثر در قیمت پشم سنگ

به طور کلی قیمت پشم سنگ به دو عامل قیمت روکش و الیاف پشم سنگ بستگی دارد. کارخانه های تولید کننده پشم سنگ، در ابتدای هر سال قیمت ها را با توجه به تورم مشخص می کنند. در صورتی که تورم ثابت باشد، قیمت ها نیز تغییر نمی کند. اما روکش این محصول می تواند از دو نوع فویلدار و کاغذی باشد. روکش ها ممکن است، در طول سال تغییر کنند، اما در تغییر قیمت پایانی این محصول، تاثیر چندانی نمی گذارند. خوب است بدانید که هزینه پشم سنگ، با توجه به نوع آن متفاوت است.

به طور کلی نمی توانیم قیمت دقیقی برای پشم سنگ بیان کنیم. زیرا این قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد، و متغییر است. قیمت پشم سنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم ترین و تاثیر گذارترین این عوامل، همراه با توضیحات مختصری از هر یک، شامل موارد زیر می شود:

کیفیت و جنس پشم سنگ

این کاملا طبیعی است که هر چه میزان و درجه کیفیت محصولات بالاتر باشد، یقینا قیمت بالاتری نیز دارند. قیمت پشم سنگ در انواع و برند های مختلف، متفاوت است.

ضخامت پشم سنگ

از دیگر معیارهای تعیین قیمت پشم سنگ، ضخامت آن است. از ویژگی های فنی پشم سنگ می توان ضخامت آن اشاره کرد.

نوع پشم سنگ

همان طور که بیان کردیم، نوع پشم سنگ در قیمت آن تاثیر دارد. به عنوان مثال: هزینه پشم سنگ تخته ای فنوپنل با هزینه پشم سنگ لوله ای و یا انواع دیگر متفاوت است.

میزان جذب صوت پشم سنگ

از جمله عوامل تاثیر گذار قیمت پشم سنگ (Stone wool price)، میزان جذب صوت یا خاصیت آکوستیک آن است. مسلما هر چه میزان این جذب صوت توسط آن بیشتر باشد، قاعدتا گران قیمت تر است. ضریب جذب صوت از صفر تا یک است. ضخامت یکی از عوامل موثر در میزان جذب صوت است. به طور کلی هر چه ضخامت بیشتر باشد، جذب صوت بیشتری خواهد داشت.

دانسیته پشم سنگ

معنای کلمه دانستیه همان وزن است. به طور کلی دانسیته یک کیلو گرم، معیاری برای سنجش وزن پشم سنگ می باشد. می توان گفت: مهم ترین عامل در قیمت پشم سنگ همین عامل است. دانسیته یا وزن مخصوص، معیاری برای سنجش میزان فشردگی پشم سنگ است. این دانسیته توسط استاندارد های بین المللی مشخص می شود.

  • نوع حمل و نقل
  • محل تاسیس شرکت سازنده
  • برند دستگاه های سازنده و مورد نیاز (تجهیزات مورد نیاز برای تولید پشم سنگ)
  • دسترسی مواد اولیه
  • حقوق پرسنل
  • متراژی پشم سنگی که شما قصد خریداری آن را دارید.
    و…

عوامل موثر در قیمت پشم سنگ

خرید پشم سنگ

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، پشم سنگ در انواع، کاربرد ها با قیمت های مختلفی وجود دارد. بهترین نوع پشم سنگ عایق صدا برای استفاده در در استدیو ها و منازل، پشم سنگ رولی است. زیرا قطر آن برای استفاده در محیط های کوچک مناسب است و عملکرد فوق العاده ای به عنوان عایق صوتی دارد. اما شما باید حتما پیش از خرید پشم سنگ به کیفیت و مرغوب بون آن توجه کنید. درست است که قیمت این محصول مهم است، اما هرگز کیفیت را فدای قیمت نکنید. شما باید پیش از خرید با افراد متخصص و آشنا در این حوزه مشورت نمایید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله مطالبی درباره پشم سنگ بیان کردیم. ایران عایق تولید کننده انواع عایق های صوتی و حرارتی است. شما می توانید جهت استعلام قیمت و ثبت سفارشات خود با مجموعه ایران عایق تماس بگیرید. امیدوایم توانسته باشیم، مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

اشتراک گذاری:
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *