به سایت ایران عایق خوش آمدید. برای دریافت مشاوره اینجا کلیک کنید.

لوگو ایران عایق
آدرس دفتر

تهران – توانیر جنوبی – انتهای خیابان نظامی گنجوی

کاربرد عایق پلی یورتان

دسته بندی ها
برچسب ها
    آدرس ایمیل وارد شده معتبر نیست
تماس با ما
کاربرد عایق پلی یورتان

کاربرد عایق پلی یورتان

در حال حاضر با رشد صنعت و توسعه ی تکنولوژی در صنایع ساختمانی، عایق پلی یورتان بهترین گزینه برای کاهش هزینه ها در زمینه هدر رفت انرژی است. عایق های پلی یورتان علاوه برکاربرد در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری در صنایع گوناگون پتروشیمی،گاز، خطوط لوله کشی، سقف های فلزی، مخازن صنعتی و… مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مقاله در رابطه با مهم ترین کاربرد عایق پلی یورتان  Application of polyurethane insulation برای شما مطالبی را عنوان خواهیم نمود.پس باماهمراه باشید.

کاربرد عایق پلی یورتان:

 

کاربرد عایق پلی یورتان

 

 

از چندین سال پیش عایق پلی یورتان در صنایع مورد استفاده قرار میگیرد. کم کم این محصول توانست با افزایش کیفیت، در صنایع گوناگون راه یابد. کاربرد عایق پلی یورتان در صنایع به منظور پوشش های حرارتی و عایق صوتی عنوان میشود.

اگر بخواهید از کاربرد عایق پلی یورتان بیشتر توضیح دهیم باید گفت: در زمینه صنایع پزشکی و پتروشیمی و اکثر صنایع غذایی می توان نام برد. علاوه بر آنچه گفتیم، عایق پلی یورتان کاربردهای متنوع و وسیعی دارد که در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد.

تزریق پلی یورتان، عمدتاً در ساختمان های مسکونی یا صنعتی و گاهی کارگاه‌های گوناگون استفاده می شود. به طور مثال؛ کاربرد عایق پلی یورتان به عنوان عایق در مرغداری بسیار مورد توجه قرار میگیرد. به این منظور توصیه می شود از دستگاه های مخصوص تزریق پلی یورتان استفاده نمائید.

عایق پلی یورتان فشرده که به عنوان فوم فشرده پلی یورتان نامیده می شود، در زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال؛ با هدف عایق کاری ساختمان های مسکونی و صنعتی این محصول به صورت گونه های ماستیک

مورد استفاده قرار میگیرد.

دیگر کاربرد عایق پلی یورتان جهت عایق کاری های دیوار بیرونی ساختمانها و کارگاه ها توصیه می شود و باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی هم می شود که در هزینه ها صرفه جویی مناسبی خواهد داشت.

 در حقیقت استفاده از این محصول به عنوان عایق دیواره های ساختمان، بیشتر به خاطر عدم جذب رطوبت و نم زدگی علاوه بر آن استحکام و مقاومت این محصول در مقابل نفوذ سرما یا گرما بیان میشود.

همچنین بخوانید: عایق پلی یورتان پاششی

روش های استفاده از عایق پلی یورتان:

روش های استفاده از عایق پلی یورتان

 

عایق پلی یورتان با شیوه های متنوعی در اشکال گوناگون تزریق یا پاشش و یا به شکل ساندویچ پنل انجام می پذیرد. در بعضی از موارد به صورت روش های ویژه ای به منظور عایق بندی ساختمان، برای حفظ حرارت موجود مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال کاربرد عایق پلی یورتان در مرغداری ها به این شیوه است.

علاوه بر آن در صنایع پزشکی و ساخت انواع اعضا پیوندی دائم، مثل قلب، یا کلیه مصنوعی یا سایر داروهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین با توجه به آنچه گفتیم؛ کاربرد عایق پلی یورتان، در همه ی زمینه ها حائز اهمیت است.

سخن پایانی:

به طور کلی باید بدانید که عایق پلی یورتان به منظور کاربرد در کلیه مناطق جغرافیایی و آب و هوایی متفاوت، مناسب است. همچنین دارای کاربرد های فراوانی در زمینه های گوناگون خواهد بود. این محصول در شکل های متنوعی تولید و وارد بازار فروش می‌شود. با این حال در بعضی از موارد با نام عایق سرد نیز شناخته میشود.

فروشگاه ایران عایق تامین کننده و تولید کننده انواع عایق های حرارتی و صوتی است. شما میتوانید برای اطلاع از هزنیه با ما تماس بگیرید. فروشگاه ایران‌ عایق با هدف آسانی و سرعت بخشیدن در کار، انبارهای این محصول را در سراسر کشور راه اندازی نموده است. همچنین برای تسریع در تحویل محصول از سیستم‌های پیک سراسری برای تحویل کالا به مشتری بهره می گیرد.

 این شرکت علاوه بر آنچه گفته شد، دارای یکسری نمایندگی های فعال و معتبر در اسپادانا است که عرضه کننده انواع عایق های صوتی و حرارتی است.

اشتراک گذاری:
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *